Polis Bultenleri

↑ Grab this Headline Animator

TEKİRDAĞ EMNİYETİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

Son zamanlarda bazı basın-yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada çıkan haberlere ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi zarureti hâsıl olmuştur.

TEKİRDAĞ EMNİYETİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

Son zamanlarda bazı basın-yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada çıkan haberlere ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi zarureti hâsıl olmuştur.

TEKİRDAĞ EMNİYETİNDEN BASIN AÇIKLAMASI
Editor: Erdal Özçelik
05 Temmuz 2019 - 21:37


Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü


08.07.2018 tarihinde Çorlu ilçesi Sarılar mevkiinde meydana gelen tren kazası ile ilgili yürütülen adli sürecin, Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 03.07.2019 tarihinde görülen duruşmasında, katılımcıların ve mahkeme güvenliğinin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler alınmış, duruşmaya katılmak üzere gelen ailelere, davacı taraf vekillerine, sivil toplum örgütü temsilcilerine ve tüm katılımcılara yardımcı olmak üzere Mahkeme Heyeti ve Emniyet Teşkilatı mensuplarınca her türlü kolaylık sağlanmaya çalışılmış, ancak acılı ailelerin durumlarından faydalanmak isteyen bazı marjinal grup ve şahısların provakatif tutum ve davranışları dolayısıyla zaman zaman polise yönelik sözlü ve fiziki sataşmalar da yaşanmıştır.
 
Adliye binasının en büyük salonu olmasına rağmen, duruşma salonuna giriş esnasında Mahkeme Heyetinin talimatları doğrultusunda dolan salonun kapılarının kapatılması sırasında salon dışında kalanların içeriye girmek için kapıyı kırmaları neticesinde polis ve duruşmaya katılanlar karşı karşıya gelmiş, her türlü provakatif harekete rağmen Emniyet görevlilerimiz soğukkanlılığını muhafaza ederek müessif bir olay yaşanmasının önüne geçmiştir.
 
Bazı basın organları ve sosyal medya paylaşımlarında yer aldığı gibi, görev alan personelimiz tarafından hiçbir şekilde zor kullanılmamıştır. Emniyet görevlilerimiz sadece Mahkeme Heyeti talimatıyla, dolan duruşma salonunun kapılarının kapatılması sonrası mahkemenin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için tedbirlerini almış, sözlü ve fiziki taarruza teşebbüs ederek kargaşa yaratmaya çalışan şahıslara ve marjinal gruplara pirim vermeyerek içine çekilmeye çalışıldığı kaosa dahil olmamış, sağ duyu ile hareket etmiştir.
 
Tüm yaşananlar ile ilgili görevlilerimiz tarafından gerekli tespitler yapılmıştır.
Söz konusu kazada vefat edenlerin yakınlarının ve yaralananların acılarını en kalbi duygularla paylaştığımızı, Devletimizin ve kamu görevlilerimizin adaletin sağlanması konusunda her türlü imkanı seferber ettiğini bir defa daha belirtiriz.
 
 
polisbultenleri.org

Bu haber 94 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum